bahcesehir bosch camasir makinesi servisi 

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi 

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi olarak; camasir makinelerinizin tüm arızalarını deneyimli ve işinin ehli olan usta teknisyenlerimiz sayesinde tamir ediyor ve profesyonellik ile gideriyoruz.

Arızalanan cihazınızın tamirini yaptırmak ya da bu arızaya ilişkin bilgi almak istiyorsanız sizler de hemen bahcesehir bosch camasir makinesi servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi  sizlerin yalnızca bir telefon kadar uzağınızda bulunmaktadır.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi; konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile müşterilerimize en iyi hizmeti vermekteyiz.
bahcesehir bosch camasir makinesi servisi; olarak kullandığımız yedek parça ve işçiliğimize güveniyoruz. Onarım sonrasında parça garantisi veriyoruz.
bahcesehir bosch camasir makinesi servisi; eğitimli, uzman ve deneyimli ekibimiz ile cihazlarlarınızı en kısa sürede onarmak için çalışıyoruz.
bahcesehir bosch camasir makinesi servisi; online servis talebi formunu doldurarak bize ulaşın. Uzman ekibimiz en kısa sürede hemen sizi arasın.
bahcesehir bosch camasir makinesi servisi; uzman ekibiz ve cihazlar ile en kısa sürede her yere üstün teknik destek hizmeti vermekteyiz.

Diğer Servislerden Farkımız

Güler yüz,Profesyonel uzman kadro,Kapıda ödeme kolaylığı,Güvenilir tecrübeli hizmet,Gün içerisinde servis imkânı

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi olarak hızlı ve ekonomik servis anlayışı ile hizmetinizdeyiz.

bahcesehir bosch camasir makinesi servis numarası

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi hizmeti vermekte olan servisimiz, garanti süresi bitmiş ancak daha sonra arıza yapmış olan camasir makinelerinin tamiri, bakımı ve onarımını hızlı ve ekonomik olarak yapmayı kendisine Prensip olarak belirlemiştir.

Makineniz arıza yaptıktan sonra yada arıza yapmaya başladığını fark ettiğiniz anda bahcesehir bosch camasir makinesi servisi teknik servisimizi arayarak şikayetinizi ilgili arkadaşa iletmeli ve teknisyen ekiplerimizle görüşerek ön bilgi vererek ilgili servis sürecini başlatabilirsiniz.

Makinenizin durumu öğrenildikten sonra tespit ve onarım için servis ihtiyacı olup olmadığına karar verilir. Hemen akabinde teknisyen arkadaşlarımız sizlerle irtibata geçerek sizlere ve ekiplerimize uygun olan ortak bir randevu zamanı belirlerler. bahcesehir bölgesinin mahalle, cadde ve sokak ve numara olarak adres bilgilerinizi tam olarak bildirmeniz durumunda ekiplerimiz belirtilen randevu zamanından önce tekrar sizleri arayarak servisin sizin için yola çıkar.

bahcesehir bosch camasir makinesi  arızaları

Bu esnada eğer akıllı telefon kulanıyor iseniz teknik ekiplerimize yada adres randevunuzu alan arkadaşımıza konum paylaşımı yapmanız servis süresini hızlandıracak ve verilmiş olan randevu saatine en yakın bir sürede sizlere ulaşmış olacaklardır.

Teknik ekiplerimiz adresinize ulaşıp ilk keşif kontrolünü yaparlar ve ilk tespit sonucunda arızadan tam emin olabilmek için daha detaylı kontrol yapabilir.

Bu tespit yapıldıktan sonra, sizlere camasir makinesi arızasının ne olduğu, hangi parçanın tamir yada değişim yapılması gerektiğini ve bu işlemlerin en ekonomik şekilde kaç tl’ye çıkabileceğini sizlere bildirecektir.

Eğer ilgili arızanın yedek parçası ekiplerimizin yanında mevcut ise onarım hemen anında yapılacaktır ve kontrol edilip sizlere teslim edilecektir. Ancak mevcut arızanın yedek parçası hazırda mevcut değil ise ya sizlere randevu günü verilecektir. Yada makineniz atölyeye götürülmek üzere alınacak ve atölyemizde tamiratı ve kontrolü yapıldıktan sonra sizlerle tekrar randevu yapılır. Uygun ve anlaşılan gün ve saatte bahcesehir bosch camasir makinesi servisi cihazınızı teslim eder.

bahcesehir bosch camasir makinesi  arızaları

camasir makinesi açılmıyor

camasir makinesinin üzerinde yanan herhangi bir ışık yoksa, öncelikle fişin prize takılı olup olmadığını kontrol edin ve güç tuşunun açık konumuna getirilmiş olduğundan emin olun

Program başlamıyor

camasir makinesi programı başlatmıyorsa nasıl kontrol edilmeli? Çocuk kilidi aktif hale getirilmiş.Kapak düzgün şekilde kilitlenmemiş.Başlat düğmesine çok kısa veya çok uzun süre basılmış.

camasir makinesi dönmüyor

camasir makinesinin kazanının dönmemesi, sistemde çok ciddi bir kireç birikiminin söz konusu olmasından kaynaklı olabilir. Bunun dışında camasir makinesinin kazanının dönüşünü sağlayan makine motoru, camasir makinesi kasnak lastiği gibi parçalarda arıza meydana gelmesi durumunda camasir makinesinin kazanı dönüş yapamaz. Bu tip parçalarda arıza olup, olmadığının anlaşılabilmesi için bile mutlaka bu parçalara ve temel camasir makinesi çalışma prensibine ilişkin olarak bilgi sahibi olan kişiler tarafından kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. camaşır makinesi kazan tamir servisi uzman ve sertifikalı bahcesehir bosch camasir makinesi servisi teknisyenleri ile kullanıcıların bu konudaki ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesi su alıyor fakat çalışmıyor

camasir makinelerinin su alabilmesi ama yıkama yapamasının rastlanılan en büyük sebebi motor ve kazan arasında yer alan kayışın kopmuş veyahut bir sebeple zarar görmüş olmasıdır. Bu kayışlar kolay kolay kopan bir yapıya sahip değillerdir, ama kazana sıkışan bazı eşyalar kayışın zorlanarak kopmasına sebep olabilmektedir. Elinizle kazanı çevirmeye çalıştığınızda zorlanıyorsa kayışın kopmuş olması ihtimali akla gelebilir. Daha kesin bilgi için makinenizi sıkma programına alıp çalıştırabilirsiniz. Kayış kopmuş veya sıkışmış ise kazan dönmeyecek ve motor döndürebilmek için devir arttıracaktır. Bu esnada çıkan ses giderek yükselen bir ses olacaktır

Sorun Motorda Olabilir

camasir makinesi su alma işlemini gerçekleştiriyor ama buradan sonraki işlemlere geçemiyorsa sorunun motordan kaynaklanıyor olması da yüksek bir ihtimaldir. Günümüzde makinelerin motor cinsleri farklılık göstermektedir. Bazı makineler indüksüyon fırçası yani kömürlü motora sahipken bazı makineler manyetik motora sahiptir. Kömürlü motora sahip makinelerde yaşanan problemler motorun yanması veya motorda bulunan kömürlerin tükenmesiyle görülür. Kömür bitmesi ise daha çok 5 yılı aşmış makinelerde görülmektedir. Evde bulunan yoğun rutubet ise motorda bulunan kömürleri şişirebilir ve sıkıştırabilir. Manyetik motora sahip makinelerde ise ya direk motorun yanması ya da hareket kondansatörünün arızalanması makinenizin su almasına rağmen yıkama yapamamasına sebep olmaktadır.

Elektronik Kart Zarar Görmüş Olabilir

Bir diğer sebep ise camasir makinesinin motoruna komut gönderen elektronik kartın zarar görmüş olmasıdır. Bu zarar kartın yanması ile meydana gelebilmektedir. Eğer elektronik kart gerekli komutları gönderemez ise makine kazanı devreye giremez ve makine su almasına rağmen yıkama ve sıkma yapamaz.

camasir makinesinin motoru ile elektronik kartı arasında bağlantı sağlanamamasının bir diğer sebebi ise makinenin motoruna giden veya motordan elektronik karta giden kabloların çıkmış, hasar görmüş ya da kopmuş olmasıdır. Kabloların zarar görmesine ise kazanın dengesiz ve savrularak dönmesi sebep olabilir. Bu aynı zamanda makinenizin sıkma işleminde çok fazla ses çıkarmasına ve sarsılmasına da sebep olabilmektedir.

camasir makinesi şu almıyor

camasir makinesi su almıyor ama çalışıyor ya da camasir makinesi su almıyor ses çıkarıyor gibi sorunlarla karşı karşıyaysanız yalnız değilsiniz. Su almama arızası camasir makinelerinde en sık görülen durumlardan bir tanesi. Böyle bir arızayla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sorunun kaynağını bulmak işinizi kolaylaştırabilir.

avcilar bosch camasir makinesi servisi

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesi su almıyor ses çıkarıyor veya camasir makinesi az su alıyor diye yakınan kullanıcıların sayısı azımsanmayacak kadar çok. Ciddi olmayan su arızalarının kaynağını tespit ederek sorunu birkaç adımda çözmek mümkün.

Öncelikle camasir makinenizi bir miktar öne çekerek arkasında bulunan su girişi ve tahliye hortumlarını kontrol etmeniz gerekiyor. Makinenin su almaması musluklardan da kaynaklanabileceği için su girişi musluklarını sonuna kadar açmalısınız.

Musluğu açtıktan sonra su girişi hortumlarının bükülüp bükülmediğini kontrol etmeyi de unutmayın. Bu aşamada su girişi filtresini de temizlemeniz gerekebilir. Su girişi filtresini temizlemek için makineye su aktarımını sağlayan hortumun hem musluktaki ucunu hem de makinedeki ucunu çıkararak içerisinde biriken tortuları temizlemelisiniz.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

Makinede kısmındaki filtreyi çekip temizlemek için küçük bir penseye ihtiyacınız olabilir. Bu işlemi uygularken muslukların kapalı olduğundan emin olmalısınız.

Tüm çabalarınıza rağmen hala camasir makinesi su almıyor nedeni nedir diye düşünüyorsanız, gözden kaçırdığınız ufak bir detay olabilir. Siz kapattığınızı düşünseniz de ön kapak tamamen yerine oturmamış olabilir.

Kapı emniyet kilidine sahip olan camasir makinelerinde ön kapak açık konumdayken makineler su almıyor. Kapağı açıp daha sağlam bir şekilde kapatarak makinenin düzgün bir şekilde su almasını sağlayabilirsiniz.

camasir makinesi deterjan gözü su almıyor diye kara kara düşünmenize artık gerek yok. Çok basit bir çözümü olan bu problem için öncelikle deterjan haznesini makineden ayırmanız gerekiyor. Her makinede farklı bir mekanizmaya sahip olan deterjan gözünü çıkarmak için kenarında veya altında bulunan mandallara bastırabilir ya da kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz.

Deterjan haznesini çıkardıktan sonra hazne yuvası içinde herhangi bir tortu birikmesi olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Hazne yuvasının üst kısmındaki deliklerde tıkanıklık varsa fırça yardımıyla temizleyebilir; daha sonra hazne temizliğine geçebilirsiniz.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

Özelikle yumuşatıcı gözünün su almadığı durumlara sık rastlandığı için yumuşatıcı bölümündeki mavi kapağı yerinden çıkararak altında kalan küçük kanalı ince bir tornavida yardımıyla temizlemeniz gerekebilir.

camasir makineleri yüksek basınçlı sulara gereksinim duyduğu için basınçtaki bir azalma da su almamasına neden olabilir. Özellikle yaz mevsiminde su kullanımı yoğun olduğu için yüksek katlarda oturanların camasir makinelerini yoğunluğun en az olduğu saatlerde çalıştırması sorunu geçici olarak çözebilir.

Ancak yine de tüm çabalarınıza rağmen camasir makinesi dönüyor ama su almıyor ve camasir makinesi su almıyor ses çıkarıyor gibi alışılmadık arızalar ile karşı karşıya kalıyorsanız problem sizin tek başınıza çözemeyeceğiniz kadar büyük olabilir. camasir makinenizin ana kartı bozulmuş ya da su almaya yarayan, makine ventiline giden elektrik kablolarında arıza meydana gelmiş olabilir.

Pompa motorundan kaynaklı sorunlar da makinelerde su alımını engelleyebiliyor. Çözümü ustalık isteyen bu tip problemler için bahcesehir bosch camasir makinesi servisi ne başvurmanız daha faydalı olabilir.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesinin kapağı açılmıyor yada kapanmıyor 

Öncelikle makineniz, yıkama işlemi bittikten yaklaşık 2 dakika sonra ön kapağın açılmasına izin verir. Biraz bekleyip tekrar kapağı açmayı deneyebilirsiniz.

Makinenizin içinde su kalmış ise güvenlik nedeni ile kapak açılmaz. Bu durumda makinenizin özelliklerine göre program ayarını, önde düğmelerin bulunduğu bölümde yer alan “Sıkma” ya da “Sıkma+Pompa” konumuna getirin ve kalan suyu boşaltın. Program bittikten sonra kapağı açabilirsiniz.
tüm adımları denedikten sonra da sorun devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı bahcesehir bosch camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi su boşaltmıyor 

camasir makineniz suyunu tahliye etmiyor mu? Pompanın tıkanması veya tahliye hortumunun bükülmesi, bu duruma sebep olmuş olabileceğinden bu sorun genellikle kendi başınıza çözülebilir.

Pompayı kontrol edin ve temizleyin,Tahliye hortumunun yabancı cisimlerle tıkanıp tıkanmadığını veya bükülüp bükülmediğini kontrol edin,Yardım almak için bahcesehir bosch camasir makinesi servisi ne danışın

camasir makinesi çok ses yapıyor, gürültülü çalışıyor,camasir makinesi sallanarak çalışıyor 

Sabit olmayan camasir makinesinde kuvvetli ihtimalle özellikle yüksek devir hızında çalışırken hareket problemleri olacaktır. Su terazisi kullanarak makinenin yere paralel olmasını sağlayın. Eğer sabit değilse, makinenin ayaklarını zemine göre ayarlayın ve yerine sabitleyin.

camasir makinesinin zemin üzerinde titremesi ve hareket etmesi gibi problemler makinenin kurulduğu yüzey ile ilişkilendirilebilir. Özellikle ahşap yüzeyler uygun değildir. camasir makinenizi ideal olarak sert bir zemin üzerine odanın en köşe noktasına kurun. camasir makinesinin hareket etmesini ve kaymasını önlemek için makinenizi nasıl kurmanız gerektiği hakkında bahcesehir bosch camasir makinesi servisi’nden daha fazla bilgi alın

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesi kapağından   su akıtıyor 

camasir makinenizin ön kapağından su sızıyor, kapak hareket ediyor veya kapanmıyor olabilir. Bu durumda, aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

camaşırlarınız, kapak ile kapak lastiği arasına sıkışmış olabilir, kontrol edin. Ardından ön kapağı “tık” sesi duyana kadar hafifçe ittirin ve yerine tam oturmasını sağlayın.

Makinenize camaşır yüklemesi yaptığınız ön kapağın etrafındaki lastik üzerinde, aralarda ve cam yüzeyde oluşabilecek kirlilik kapağın tam olarak kapanmamasına neden olabilir. Bu kısımların temizleyin.tüm adımları denedikten sonra da sorun devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı bahcesehir bosch camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesinin kazanı dönmüyor yada kazanı düştü 

camasir makinesinin kazanının dönmemesi, sistemde çok ciddi bir kireç birikiminin söz konusu olmasından kaynaklı olabilir. Bunun dışında camasir makinesinin kazanının dönüşünü sağlayan makine motoru, camasir makinesi kasnak lastiği gibi parçalarda arıza meydana gelmesi durumunda camasir makinesinin kazanı dönüş yapamaz. Bu tip parçalarda arıza olup, olmadığının anlaşılabilmesi için bile mutlaka bu parçalara ve temel camasir makinesi çalışma prensibine ilişkin olarak bilgi sahibi olan kişiler tarafından kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. camaşır makinesi kazan tamir servisi uzman ve sertifikalı teknisyenleri ile kullanıcıların bu konudaki ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesinin kartı (beyni) yada pompası arızalası

camasir makinesi çalışmıyor ise Ana Kart (Beyin) arızası olduğunu anlamazsınız aslında. Bu bir takım testlerden sonra ortaya çıkar. Ekranda hiç ışık yoksa anakart arızasından bahsedebilirizEğer Ekrandan elektrik var ve istediğiniz işlemi yapmıyorsanız bu da bir anakart arızasıdır.

Neden olur bu arıza dalgalı gelen elektrikten olur, böceklenmeden kaynaklı olur, herhangi bir hayvan girmiştir ondan olur, aşırı nemli ortamdadır oksitlenmiş olabilir. Birçok sebepten camasir makinesi beyin(anakart) arızalanmış diyebiliriz.camasir makinesi Ana kartın bireysel olarak müdahale etme şansınız yoktur.camasir makinesi ana kart (Beyin)’ ın arızalı olup olmadığını 2 şekilde anlarız.

camasir makinesinin ekranındaki harf ve rakamlardan ana kart arızasının olduğunu anlarız. camasir makinesi hata kodları ile,camasir makinesinin çalıştığında yaptığı ve yapmadığı işlemlerden anlarız,camasir makinesinin ekranında hiç bir ışık veya yazı yoksa.parazit kapasitörü yanmıştır,Beyin (ana kart) arızalanmıştır.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesinin motoru çalışmıyor

Makinenizin bağlı olduğu prizde sorun olup olmadığını, bir ütü ya da saç kurutma makinesi takarak kontrol edin. Prizde sorun varsa uzman bir elektrikçi çağırıp kontrol ettirin. kontrol ettikten sonra sorununuz  devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı bahcesehir bosch camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi içindeki suyu tahliye etmiyor

Böyle bir hatanın meydana gelmesi durumunda kullanıcının yapması gereken ilk şey, daha fazla su akışı olmaması için su beslemesini kapatmaktır. Ardından güç butonuna basarak camasir makinesi kapatılmalı ve ana fiş çekilmelidir.Suyu tahliye ederek ve pompayı kontrol ederek başlayın.tüm adımları denedikten sonra da sorun devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı bahcesehir bosch camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesinin içine su dolmuyor

Bu durum birçok sebebe bağlıdır.Muhtemel Arıza Durumları,Emniyet ventilinde sorun olabilir.Ventile giden elektrik kablosu yerinden çıkmış olabilir.Anakart arızalı olabilir.Su seviye anahtarında sorun olabilir.Makine parçalarının birinde elektrik kaçağı olabilir.Pompa motorunda sorun olabilir.Pompa motoru tıkalı olabilir.

Bu durumlar ancak sorun yerinde görüldüğünde tespit edilebilir ve yaşanan soruna göre kullanıcı bilgilendirilerek gerekli işlemler yapılabilir. Bu arıza durumunda cihazın oluşturduğu arıza durumuna bağlı olarak cihaz yerindeyken de onarım yapılabilir, cihaz atölye şartlarında da onarıma alınabilir yani sökülerek götürülebilir.

Yalnız işlemlerin sadece uzman ekiplerce yapılması tavsiye edilir. Bu yüzden güvenilir ve profesyonel bahcesehir bosch camasir makinesi servisi  arayarak yardım almanız gerekir.

camasir makinesi deterjanı almıyor

camasir makinesi deterjan almıyor nedeni nedir diye düşünüyorsanız problemin kaynağına inmeniz gerekebilir. Arızanın nereden kaynaklandığını öğrenerek camasir makinenizin eski performansına kavuşmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

Su giriş hortumunu temizleyin

Deterjan gözünde deterjan kalması veya bu bölgeye suyun ulaşamaması makinenin su giriş hortumundaki arızalardan kaynaklanıyor olabilir.Öncelikle su giriş hortumunun katlanıp katlanmadığını kontrol ederek doğru pozisyona almanız gerekiyor.Daha sonra hortumu ve su giriş filtresini temizlemek için makinenin arkasında bulunan su giriş hortumunu hem musluktan hem de makineden sökmelisiniz.Ardından ise hortumun makineye bağlandığı kısımdaki su filtresini çıkararak birikmiş kirleri bir fırça yardımıyla temizleyerek sorunun çözümüne bir adım daha yaklaşabilirsiniz.Bu uygulamayı yaparken muslukların kapalı olduğundan emin olmalısınız.

Deterjan haznesini temizleyin

Su giriş hortumunu ve filtresini temizlemenize rağmen deterjan haznesine yeterli su aktarımı sağlanamıyorsa problem haznedeki tıkanmalardan kaynaklanıyor olabilir.Deterjan haznesini yumuşatıcı gözünün üstünde yer alan renkli mandala bastırarak makineden ayırmanız gerekiyor.Haznede biriken kireç ve deterjan tortularını sert bir fırça yardımıyla temizledikten sonra makinede bulunan hazne yuvasının temizliğine geçebilirsiniz.Deterjan haznesinin girdiği bölümün tavanında yer alan su püskürtme kanallarında herhangi bir tıkanma varsa bir diş fırçası yardımıyla bu bölgeleri temizleyebilirsiniz.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

Su basıncını kontrol edin

camasir makinelerindeki su arızalarının sebeplerinden biri de yetersiz su basıncı. camasir makineleri etkili bir şekilde çalışabilmek için yüksek basınçlı suya ihtiyaç duyuyor. Su giriş musluğunu tamamen açmanıza rağmen yeterli basıncı elde edemiyorsanız bir su basınç regülatörü satın alarak makinenin ihtiyacı olan su basıncını sağlayabilirsiniz.

camasir makinesi deterjanı neden eritmiyor diye düşünüyorsanız problem kullandığınız deterjandan da kaynaklanıyor olabilir. Toz deterjanları kapalı bir kutuda, nemsiz ve kuru bir ortamda muhafaza ederek mevcut akışkanlıklarını koruyabilirsiniz. Aksi takdirde nemli deterjanların bir kısmı tortulanarak haznede birikebilir. Nemli deterjanlar camaşırların etkili bir şekilde yıkanmasını engelleyeceği gibi deterjan haznesinde birikerek tıkanmalara da sebep olabilir.

Tüm çabalarınıza rağmen sorun ortadan kalkmadıysa makinenin ana kart, pompa filtresi veya su girişi ventili bölümünde arızalar meydana gelmiş olabilir. Bu gibi ciddi arıza durumlarında bahcesehir bosch camasir makinesi servisi arayarak profesyonel yardım almanız gerekiyor.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

Çocuk kilidi aktif

Çocuk kilidi devreye girdiğinde ekranda ya bir anahtar sembolü ya da bir “CL” sembolü belirir ve camasir makinesinin tüm düğmeleri devre dışı kalır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için 3-5 saniye boyunca start butonuna basın. Bu sürenin sonunda bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü kaybolacak.

Bazı camasir makinelerindeki çocuk kilidini devre dışı bırakmanın bir diğer yolu ise “rpm” ve “tamamlandı” butonlarına aynı anda yaklaşık üç saniye basılı tutmaktır. Bu sürenin sonunda bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü kaybolacak.

bosch camasir  makinenizin gelişmiş bir dokunmatik ekranı varsa alt kısmında da bir anahtar sembolü ve “3 saniyelik” aydınlatmalı kare bir buton da olmalıdır. Butona üç saniye boyunca bastıktan sonra buton kararacak ve bir bip sesi duyacaksınız bu ses, çocuk kilidinin devre dışı bırakıldığı anlamına gelmektedir.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesi sızdırıyor

Makinenin arkasında yer alan su giriş hortumundan su akıyorsa hortum gevşemiş olabilir. Sağlığınıza veya eşyalarınıza zarar vermeyecek şekilde ortam uygunsa, arkada yer alan, makineye bağlandığı kısmı çevirerek sıkılaştırınız.

Öncelikle güvenliğiniz için makinenin fişini çekin. Makineye bağlanan kısmını sağa doğru çevirerek iyice sıkın. Sıkılaştırmak için farklı bir alet kullanmayın.

Yeni bir program başlatarak test edin.

Tüm adımları denedikten sonra da sorun devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı bahcesehir bosch camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

Tambur dönmüyo

camasir makinesinin kazanının dönmemesi, sistemde çok ciddi bir kireç birikiminin söz konusu olmasından kaynaklı olabilir. Bunun dışında camasir makinesinin kazanının dönüşünü sağlayan makine motoru, camasir makinesi kasnak lastiği gibi parçalarda arıza meydana gelmesi durumunda camasir makinesinin kazanı dönüş yapamaz. Bu tip parçalarda arıza olup, olmadığının anlaşılabilmesi için bile mutlaka bu parçalara ve temel camasir makinesi çalışma prensibine ilişkin olarak bilgi sahibi olan kişiler tarafından kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. camasir makinesi kazan tamir servisi uzman ve sertifikalı teknisyenleri ile kullanıcıların bu konudaki ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesi titriyor ve hareket ediyor

Yıkama sırasındaki aşırı sarsıntı ve hareketlenme camasir makinenizde performans düşüklüğüne ve arızalara yol açabilir. Bunun birkaç farklı nedeni olabilir. Öncelikle camasir makinenizi kapasitesinin üzerinde doldurmayın. Havlu ya da nevresim gibi ağır parçaları tek başına yıkamayın. Bir parça camasir daha ekleyerek daha dengeli bir yıkama elde edebilirsiniz. Özellikle sıkma sırasında yüksek hızda dönen tamburdaki dengesizlik ya da aşırı yük, makinenizin titremesine neden olabilir.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

Dengesiz Yük Kontrolü özelliği olan bir bosch camasir makinesi kullanıyorsanız, makineniz tamburdaki dengesiz yükü otomatik olarak seçilen programda sıkma işlemini iptal etmek ya da daha düşük devirde sıkma yapmak gibi değişiklikler yapar. Böylece makine korunurken daha sessiz ve daha az titreşimli bir yıkama sağlanır. Sarsıntı ya da yürümenin bir diğer sebebi makinenin dengeli durmaması olabilir. Makinenizi yerleştirdiğiniz yerin engebeli olması ya da ayak ayarının doğru yapılmamış olması denge kaybına yol açar. Bir su terazisi yardımıyla makinenizin dengeli durduğundan emin olabilirsiniz. Ayak ayarını yaparak ya da durduğu yeri değiştirerek dengeyi sağlayabilir ve titremenin önüne geçebilirsiniz. Bu önerileri uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa bahcesehir bosch camasir makinesi servisi ne başvurmanız gerekir.

camasir makinesi program sırasında arada bir duruyor

camasir makinenizin yıkama yaparken aniden durmasına yol açabilecek karmaşık sistemi dolayısı ile birden fazla olasılık mevcuttur. camasir makinenizin yıkama programı sürerken aniden durmasına yol açabilecek pek çok neden olsa da bunlardan bazıları oldukça yaygın olarak görülmektedir. Buna göre camasir makinesinde çalışma sırasında aniden durma gibi bir soruna yol açabilecek arızalar;

Kapı anahtarı arızası,Kapı kilidi arızası,Su giriş valfi arızası,Ana kontrol panosu arızası,Zamanlayıcı arızası,

Şeklindedir. Bu parçalardaki arızalanmalar camasir makineniz çalışırken aniden durmasına ve programın takılmasına neden olur.bahcesehir bosch camasir makinesi servisi uzman teknikerleri, kullanıcıların bu konudaki çok yoğun şikayetleri doğrultusunda uzmanlıklarının da yardımıyla çok kısa zaman dilimleri içerisinde sorunun çözümlerini yerinde servis müdahaleleri ile sağlayabilmektedir.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesi garip bir ses çıkarıyor

camasir makinesi garip ses çıkarıyor neden? Bu tarz sorunlar hemen hemen bütün insanların başına gelmektedir. camasir makinesinden ses geldiğini fark ettiğiniz zaman ilk olarak makinedeki kıyafetlerin içinde bozuk para vb. gibi maddelerin kalıp kalmadığı kontrol etmeniz gerekmektedir. Kıyafetlerimizde kalmış bir metal parça camasir makinesinden sen gelmesine neden olabilir.

Her camasir makinesinde iki adet amortisör bulunmaktadır. Bu amortisör camasir makinenizde meydana gelen sarsıntıları en az düzeyde tutmaya yarmaktadır. Bu parçalardan biri veya ikisinde meydana gelen bir arıza nedeniyle camasir makinesi garip bir ses çıkartarak çalışmasına neden olabilmektedir.

camasir makinenizde tambur rulmanları bulunmaktadır. Tambur rulmanında arıza oluştuğunda ise genelliklede sıkma işlemi esnasında camasir makinesi çok ses çıkartır. Bu durumda yapmanız gereken yetkili bir servise başvurmak gerekmektedir.

camasir makinenizde, kirli suyu dışarı atmaya yarayan pompa motoru bulunmaktadır. camasir makinenizin pompa motorunun ömrü 10 ay kadar. Bu zamanın sonunda değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde makine sesli çalışmaya başlayacaktır. Bunu yanı sırada pompa motorunda arıza da oluşur. Bu durumda ise makine sesli çalışmaya başlar.

camasir makinenizde önünde ve arkasında ikişer tane olmak üzer toplam dört ayak bulunmaktadır. Bunların herhangi birinin zemine tam olarak konumlanmamasından makinenin sesli çalışmasına neden olabilir.

camasir makinesinde motor ve tambur kasnağının birleştiren kayış esneme yaptıysa özelliklerini kaybetmiş ise yıkama ve sıkma işlemleri esnasında makineniz sesli olarak çalışacaktır

camasir makinesi suyu ısıtmıyor

camasir makineniz soğuk su ile yıkama yapıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.
Makinenizin ön kapak camına dokunarak suyun sıcaklığını anlamanız mümkün değildir. Bu durumu çözebilmek için makinenizin arka tarafında yer alan kirli su boşaltma hortumunu elinizle kontrol edin. Hortumun sıcak olması makinenizin sıcak suyla yıkama yaptığı anlamına gelir.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesi aşırı derecede ısınıyor camasir makinenizin ısınma sorununu aşağıda sıralı bir şekilde yazacağım.

Termistör arızası

Elektronik kontrollü camaşır makinelerinin aşırı bir derecede ısınmanın en yaygın sebebi termistörün yanlış çalışmasıdır. Suyun sıcaklığını algılayamayan bir sensör. Makine ayarlanan su sıcaklığına kadar ısındığından, termistör bu bilgiyi kontrol kartına rapor etmektedir. Buna karşılık olarak, kontrol panosu ısıtmayı kapamak için ısıtıcı rölesine bir sinyal göndermektedir.  Fakat bazen termistör, oluşan ölçekten bozulmaya başlamıştır ve sıcaklığı doğru olarak ölçemeyecektir. Bu durumda, kireç çözücü madde kullanarak makineyi temizlemek yeterli olacaktır. Bazen ise, çoğu durumlarda, termistör tamamen çalışmaz olur, buda yandığının işaretidir.

Böyle durumlarda termistörün değiştirilmesi gerekmektedir. Yetkili servisi arayarak değişimini sağlamalısınız.

Isıtıcı rölesinde arıza  

Makineniz ayarlanan su sıcaklığına ulaştığında, termistör kontrol kartına bir sinyal vermektedir. Buna karşılık olarak, kart ısıtıcı rölesine ısıyı kapatması için bir sinyal iletmektedir. Fakat röle durumunda TENA çubuklar  ısıtma sinyale yanıt vermeyerek çalışmasına devam eder. Sonuç olarak da, su aşırı ısınıp ve kaynar. Isıtma sürekli olarak devam eder: yıkama zamanında durmaz ise, durulama esnasında bile su ısınacaktır. Bu da camasir makinesinin aşırı derecede ısınmasına neden olacaktır. Rölenin değişimi gerekir.

Termostat arızası

Eski tip makinelerin elektromekanik kontrolleri termostat ile iki işlev birleşir: suyun sıcaklığını belirleyip ısıtıcıyı kapatır. Bu durumunda termostat ısıtma sistemini kapanmıyor veya açılmıyor ise su aşırı ısınıyor ya da hiç ısınmaz. Aşırı ısınırsa da makinede aşırı ısınma yapacaktır

Elektronik modül arızası veya programcı

Bu arıza kontrol kartı sorunu olarak da bilinir ayrıca suyun aşırı ısınmasının yaygın bir sebebidir. Makinenin beyni, ısıtma sistemini kapanması için bir sinyal iletmez, bunun sonucunda da su kaynama noktasına kadar gelir veya tahta termostattan iletilen bilgileri yanlış bir şekilde yorumlayabilir ve suyun henüz istenen sıcaklığa ısıtılmadığına inanmaktadır. Sonuç  ise aşırı ısınmadır. Kontrol kartının değiştirilmesi gerekmektedir.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

Deterjan gözüne su doluyor

camasir makinesinin yumuşatıcı bölmesi, camasir makineniz yıkama programında camaşırlarınızın yumuşak ve etkileyici bir kokulara sahip olmasına yardımcı olmakta. Su ve deterjanın sertliğini kaldırıp, makineniz de yıkanmış bütün camaşırların yumuşak ve hoş kokulu olmasını sağlayan yumuşatıcı, her yıkama yaptığınızda kullanmanız gerekmektedir. camaşır makinenizin deterjan bölmesinde bir adette yumuşatıcı bölümü bulmaktadır. Seçtiğiniz yıkama programı ve yıkayacağınız camaşırın miktarına uygun seviyede yumuşatıcıyı buraya doldurabilirsini. Eğer yıkama programı sonra camaşır makinenizin deterjan gözüne su doluyor ise bahcesehir bosch camasir makinesi servisi’nden teknik yardım alabilirsiniz.

Camasir Makinesi Deterjan Bölmesinde Neden Su Kalır?

camasir makinenizde deterjan bölmesinde bulunan yumuşatıcı bölmesi su kalması sorunu birden fazla sebeplerden dolayı olmaktadır. camasir makinesi yumuşatıcı kısmında su kalması genel olarak deterjan bölmesinde ya da üzerinde bulunan su giriş delikleri tıkanık oluşmuş olabilir. camasir makinesinin yumuşatıcı kısmında yumuşatıcının tamamen gitmemesi ve yıkama sonrasında içinde su kalmasının sebebi olabilir. Böyle bir durumlarda yetkili servis teknikerleri, camasir makinenizin deterjan bölmesinin ortasındaki mavi parçaya bastırıp, yerinden çıkartıp, iyice temizlemenizi tavsiye etmektedirler. Bu işlem, camasir makinenizin deterjan haznesinde bulunan yumuşatıcı bölmesindeki su kalması şikayetinizi ortadan kaldırabilir. Fakat bu müdahale yetersiz kaldıysa çözüm için mutlaka yetkili servis elemanlarından destek almalısınız.

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesinin deterjan gözünde su dolması sorunu için, su giriş kanallarını kontrol ettirmelisiniz. camasir makinesinin deterjan gözünün yumuşatıcı kısmında yumuşatıcının ön yıkama ve yıkama aşamaları sıra gelmeden kazan içine akmasının önlenmesi için tahliye noktası yüksek olur. Bu sebeple de bu bölmeye suyun, sifon fonksiyonundan giriş yapması gerekmektedir. Eğer bunu engelleyecek bir tazyik şiddeti düşüşü ya da çıkış engellemesi var ise gerekli olan müdahaleler, yerinde gerçekleştirilebilir. camasir makinesinin yumuşatıcı kısmında su birikmesinin çözümü en hızlı şekilde sağlayarak, çok hızlı ve yüksek kaliteli camasir makinesinin yumuşatıcısını sorunsuz aldığı bir kullanımına devam edebilmektesiniz. Yetkili servis elemanları bunu evinize gelerek tamir etmektedirler

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

Sizlere Profesyonel Ekip Anlayışı ile Hizmet vermekteyiz. Ustalarımız ve Kullanılan Yedek Parçalar Orjinal olarak kullanılır ve makina Ömrü Uzun soluklu çalışması açısından sağlam bir çalışma sağlanmaktadır. Tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmanızdır. Bizi arayarak beyaz eşyanız hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim halinde sizlere gerekli bilgiler aktarılacaktır. Bizler size olması gereken bilgileri vererek yapılması gerekenleri ileteceğiz. Her Marka ve Model Cihazlarınıza Sorunsuz Hizmet anlayışı ile sorununuz ortadan kaldırılacaktır…Şirketimiz bahcesehir bosch camasir makinesi yetkili servisi değildir

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

ETİKETLER : bahcesehir bosch yetkili servisi,bahcesehir hotpoint yetkili servisi,bahcesehir whirlpool yetkili servisi,bahcesehir bosch hotpoint yetkili servisi,bahcesehir bosch camasir makinesi yetkili servisi,bahcesehir bosch camasir makinesi tamir servisi,bahcesehir bosch camasir makinesi özel servisi,bahcesehir bosch camasir makinesi tamircisi,bahcesehir bosch camasir makinesi teknik servisi,bahcesehir bosch camasir makinesi tamir,camasir makinesi su alıyor fakat çalışmıyor ,camasir makinesi şu almıyor ,camasir makinesinin kapağı açılmıyor yada kapanmıyor ,camasir makinesi su boşaltmıyor ,camasir makinesi çok ses yapıyor, gürültülü çalışıyor ,camasir makinesi sallanarak çalışıyor ,camasir makinesi kapağından yada altından su akıtıyor ,camasir makinesinin kazanı dönmüyor yada kazanı düştü ,camasir makinesinin kartı (beyni) yada pompası arızalandı ve çalışmıyor,

bahcesehir bosch camasir makinesi servisi

camasir makinesinin motoru çalışmıyor ,camasir makinesi açılmıyor,Program başlamıyor,camasir makinesi dönmüyor,camasir makinesi içindeki suyu tahliye etmiyor,camasir makinesinin içine su dolmuyor,camasir makinesi deterjanı almıyor,Çocuk kilidi aktif,Filtre tıkalı,camasir makinesi sızdırıyor,Tambur dönmüyor,Kapak açılmıyor veya kapanmıyor,camasir makinesi titriyor ve hareket ediyor,camasir makinesi program sırasında arada bir duruyor,camasir makinesi garip bir ses çıkarıyor,camasir makinesi suyu ısıtmıyor,camasir makinesi aşırı dolu,camasir makinesi aşırı derecede ısınıyor,Deterjan gözüne su doluyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?