BUZDOLABINI TAŞIDIKTAN SONRA NE ZAMAN ÇALIŞTIRMALI

BUZDOLABINI TAŞIDIKTAN SONRA NE ZAMAN ÇALIŞTIRMALI

Buzdolabını Taşıdıktan Sonra Ne Zaman Çalıştırmalı,sorusu her zaman merak edılmıstır . Buzdolabı kompresör ile çalıştığı için, kompresör içerisinde ki yağ taşırken yatırıldığı için gaz borularına dolar. Bu yağın tamamen temizlenebilmesi için en az 6 saat ile 24 saat arası olmak üzere yerine yerleştirildikten sonra dinlendirilmesi gerekir.

Buzdolabı Nasıl Taşınır

Buzdolabını taşımak oldukça zor bir iştir. Ancak doğru ekipman, zaman, yeterli yardım ve doğru adımları izleyerek bu zor işi bir nebze kolaylaştırabiliriz.

Adım 1: Gerekli malzemeleri toplayın

Taşıma arabası,Halat veya taşıma askıları,Ambalaj malzemesi,Koli Bantı,Temizlik malzemeleri,Yeterli zaman

Adım 2: Buzdolabını taşıma için hazırlayın

Buzdolabınızı taşımak için en az bir gün önceden fişini çekin, böylece buzdolabı 8-10 saat içinde temizlemek için hazır hale gelecektir. Buzdolabının içini temizleyin ve hareket sırasında yerlerinden çıkabilecek rafları çıkarın ve onları ayrıca paketleyin. Eğer rafları buzdolabının içinde bırakıp bantlayacaksanız kullandığınız bantın buzdolabında iz bırakmayacağından emin olun. Kapıları ince bir ip ile sabitleyin ki taşıma esnasında açılıp size zorluk çıkarmasınlar. Buzdolabı fişini de taşıma sırasında zorluk çıkarmaması ve taşıma sırasında dolabı çizmeyecek şekilde dolabın bir terine sabitleyin.

Adım 3: Buzdolabınız taşımaya hazır

Buzdolaplarının özelliklerine göre 70 ile 130 kg arasBuzdolabını Taşıdıktan Sonra Ne Zaman Çalıştırmalıında olduğunu ve elle taşına için tutulacak bir yerlerinin olmayışı taşımayı zorlaştırmaktadır. Bunları bilerek işe devam etmemiz önemlidir. Buzdolabını eğer bir taşıma arabası var ise onunla taşımanızı öneririz. Taşıma arabası var ise taşıma arabasını dolabın altına yerleştirin ve 6-8 santim genişliğinde taşıma halatı ile dolabı taşıma arabasına bağlayın. Bir kişi taşıma arabasından bir kişide arka taraftan yardım ederek dolabı dike yakın bir konumda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Şayet taşıma arabası yok ise taşıma halatları ile alttan ve üsten taşıma esnasında tutacağımız bağlar yaparak iki veya üç kişi bu taşıma halatlarından tutarak taşımayı kolayca gerçekleştirebilirler.

Buzdolabını merdivenlerden aşağı veya yukarı taşırken çok dikkatli olun ve birbirinizle konuşarak ve yavaş yavaş giderek ara katlarda dinlenerek taşımayı tamamlayın.

Adım 4: Önemli birkaç uyarı

Buzdolabını taşıma sırasında mümkün olduğunca dik tutmaya özen gösterin. Buzdolabını yanı üzerine yatırıp taşımayın böyle bir taşıma soğutma tüplerinde kalıcı hasarlara sebep olabilir.

Buzdolabınızı yeniden çalıştırmadan önce 2-3 saat bekleyin. Böylece sıvının kompresör içine geri akması sağlanır. Bu soğutma mekanizması için önemlidir.

Taşınmadan önce buzdolabının kullanma kılavuzunu okuyun. Böylece önemli güvenlik ipuçları ve uyarılarına uyarak olası sorunları önlemiş olacaksınız.

Bu uyarılara dikkat ederek buzdolabınızı taşımaya özen gösterin. Aksi durumlarda yeni bir buzdolabı almak durumunda kalabilirsiniz.

Buzdolabını Dik mi, Yatırıp Mı Taşımalı?

Eğer imkanlarınız el veriyorsa dik taşımalısınız. Ama Araç yatırmayı gerektiriyorsa yan tarafına ve motor servis borusu bulunan tarafa yatırmalısınız. Şimdi “servis borusu nedir? ” diye sorduğunuzu duyar gibi olduk. Buzdolabı motoruna yani kompresöre genelde 3 adet gaz borusu girer. Bunlardan ucu kaynaklı olan boru servis borusudur. Servis borusu alta denk gelecek şekilde buzdolabınızı yan tarafına yatırıp taşıyabilirsiniz.

Taşıma sırasında çok sarsmamaya özen gösteriniz. Sarsıntı buzdolabının kompresörüne ciddi zararlar verebilir.

Buzdolabı yan taşınır mı?

Bunu pek tavsiye etmiyorlar ve eğer bir yanı üzere belli bir süre yatırılmış ise çalıştırmadan önce 1 saat kadar beklemeyi tavsiye ediyorlar. Yukarıdaki görselde de buzdolabının nasıl taşınması gerektiği açıkça anlatılmaktadır.

Burada yan taşıma buzdolabını dik olarak değil de bir yanı üzere araca yatırıp taşımadan bahsediyoruz. Elbette merdivenlerden çıkarılırken veya bir odadan diğerine taşınırken buzdolabı biraz yatırılacak ve öyle transfer edilecek.

Buzdolabını Taşıdıktan Sonra Ne Zaman Çalıştırmalı sorusuna cevap vermeye calıstık detaylı bilgi için 0212 881 25 55 den bilgi alabılırsınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Whatsapp
Seren Servis
Seren Servis
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1