ÇAMAŞIR MAKİNESİ KÖRÜK LASTİĞİ YIRTILMASI VE DEĞİŞİMİ

ÇAMAŞIR MAKİNESİ KÖRÜK LASTİĞİ YIRTILMASI VE DEĞİŞİMİ

Çamaşır Makinesi Körük Lastiği Yırtılması ve Değişimi

Çamaşır Makinesi Körük Lastiği Yırtılması ve Değişimi sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz

Her bir parçası bu doğrultuda üretilen çamaşır makinelerinin tüm parçalarında yoğun kullanım ya da hatalı kullanım gibi faktörlere bağlı olarak zaman içerisinde çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.

esenyurt ariston servisi merkezi sektörel tecrübesi ve akademik eğitimli tekniker kadrosu ile çamaşır makinesi kullanıcılarının bu sorunları için hızlı çözümler sağlamaktadır. Çamaşır makinesinin kazanı ile ön kapağı arasında bulunan körük lastiği de zaman içerisinde yırtılabilmektedir.

Bu körük lastiğinin kolay ve hızlı bir şekilde değişimi uzman teknikerler tarafından gerçekleştirilerek, tıpkı ilk günkü kalitesinde ve güvenirliliğinde kullanımı gerçekleştirilebilmektedir

Çamaşır Makinesi Körük Lastiği Yırtılması ve Değişim ücreti

Çamaşır Makinesi Körük Lastiği Yırtılması ve Değişimi

Çamaşır makinesine çok aşırı çamaşır yüklenmesi ya da çamaşırların dengesizlik oluşturacak şekilde makineye yerleştirilmesi nedeniyle körük lastiği yırtılabilmektedir. Yüksek dayanıklılığa sahip olsa da dengesizliğin yüksek devirde dönen kazanın sağ/sol ya da ileri/geri yöndeki hareketlerinde zorlanarak, yırtılır. Çamaşır makinesinin körük lastiğinin yırtılması pek çok kullanıcı tarafından fazla dikkate alınmasa da esenyurt ariston servisi merkezine gelen pek çok teknik sorununun da temelinde yatan ana neden konumunda bulunmaktadır. Çünkü körük lastiği yırtılırsa makinenin altında su kaçması sorunu yaşanabilir.

Ayrıca çamaşır makinesi kazan sallanışı konusunda direnç kaybı ortaya çıkarak, çok daha fazla sarsıntılı çalışma söz konusu olabilir.

Çamaşır Makinesi Körük Lastiği Nasıl Değiştirilir?

Çamaşır makinesi modeline göre değişkenlik gösteren körük lastiğinin yenisi ile değişimi işlemlerinde mutlaka profesyonel destek alınması gerekmektedir. Bazı çamaşır makinesi modellerinde sadece makine kapağının sökülmesi yeterli olurken, bazı modellerde komple tüm ön panelin sökülmesi gerekmektedir. Bu durumda çamaşır makinesi teknolojisini ve sistemini bilmeyen kullanıcıların hem kendileri hem de cihazları için güvenlik risklerinin oluşmasına neden oluyor. Böyle bir duruma yol açmamak adına mutlaka körük lastiği değişiminin esenyurt ariston servisi merkezi uzman teknikerleri tarafından yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS CAGIRMAK ICIN TIKLAYIN