esenyurt lg camasir makinesi servisi

esenyurt lg camasir makinesi servisi

esenyurt lg camasir makinesi servisi olarak; camasir makinelerinizin tüm arızalarını deneyimli ve işinin ehli olan usta teknisyenlerimiz sayesinde tamir ediyor ve profesyonellik ile gideriyoruz. esenyurt lg camasir makinesi servisi olarak hızlı ve ekonomik servis anlayışı ile hizmetinizdeyiz.

esenyurt lg camasir makinesi servisi  sizlerin yalnızca bir telefon kadar uzağınızda bulunmaktadır. Arızalanan cihazınızın tamirini yaptırmak ya da bu arızaya ilişkin bilgi almak istiyorsanız sizler de hemen 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin

esenyurt lg camasir makinesi servisi; konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile müşterilerimize en iyi hizmeti vermekteyiz.
esenyurt lg camasir makinesi servisi; olarak kullandığımız yedek parça ve işçiliğimize güveniyoruz. Onarım sonrasında parça garantisi veriyoruz.
esenyurt lg camasir makinesi servisi; eğitimli, uzman ve deneyimli ekibimiz ile cihazlarlarınızı en kısa sürede onarmak için çalışıyoruz.
esenyurt lg camasir makinesi servisi; online servis talebi formunu doldurarak bize ulaşın. Uzman ekibimiz en kısa sürede hemen sizi arasın.
esenyurt lg camasir makinesi servisi; uzman ekibiz ve cihazlar ile en kısa sürede her yere üstün teknik destek hizmeti vermekteyiz.

esenyurt lg camasir makinesi servis numarası

Diğer Servislerden Farkımız : Güler yüz,Profesyonel uzman kadro,Kapıda ödeme kolaylığı,Güvenilir tecrübeli hizmet,Gün içerisinde servis imkânı esenyurt lg camasir makinesi servisi olarak hızlı ve ekonomik servis anlayışı ile hizmetinizdeyiz.0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin

Sizlere Profesyonel Ekip Anlayışı ile Hizmet vermekteyiz. Ustalarımız ve Kullanılan Yedek Parçalar Orjinal olarak kullanılır ve makina Ömrü Uzun soluklu çalışması açısından sağlam bir çalışma sağlanmaktadır. Tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bizlere ulaşmanızdır. Bizi arayarak beyaz eşyanız hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim halinde sizlere gerekli bilgiler aktarılacaktır. Bizler size olması gereken bilgileri vererek yapılması gerekenleri ileteceğiz. Her Marka ve Model Cihazlarınıza Sorunsuz Hizmet anlayışı ile sorununuz ortadan kaldırılacaktır…Şirketimiz esenyurt lg camasir makinesi yetkili servisi değildir

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesi  arızaları

camasir makinesi acilmiyor

Takılı olduğu prizde enerji olmadığı için çalışmaz.camasir makinesinin enerji kablosu arızalı olduğu için çalışmaz.camasir makinesinin ana kartı arızalı olduğu için çalışmaz.camasir makinesinin parazit kondansatörü arızalı olduğu için çalışmaz.camasir makinesinin kapı kilidi arızalı olduğu için çalışmaz.camasir makinesinin On Off anahtarı olduğu için çalışmaz.camasir makinesinin beyni arızalı olduğu için çalışmaz.camasir makinesinin sigortası arızalı olduğu için çalışmaz.

tüm adımları denedikten sonra da sorun devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi  arızaları

camasir makinesinin motoru çalışmıyor

Makinenizin bağlı olduğu prizde sorun olup olmadığını, bir ütü ya da saç kurutma makinesi takarak kontrol edin. Prizde sorun varsa uzman bir elektrikçi çağırıp kontrol ettirin. kontrol ettikten sonra sorununuz  devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

esenyurt lg camasir makinesi servisi 

Program başlamıyor

camasir makinenizdeki tuşlar çalışmıyor ve herhangi bir program başlatamıyorsanız makinenizin ön kapağını tam olarak kapatmamış ya da program bitmeden makineyi kapatmış olabilirsiniz. Ayrıca camasir makinenizi çocuklarınızın güvenliği için makinenizin tuşlarının kilitlenmesini sağlayan çocuk kilidine ayarladıysanız bu işlevi iptal edin. Makineniz çocuk kilidine ayarlandıysa program iptali gerçekleşmez. 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir Makinesi Yıkama Yaparken Neden Aniden Durur

camasir makinenizin yıkama yaparken aniden durmasına yol açabilecek karmaşık sistemi dolayısı ile birden fazla olasılık mevcuttur. camasir makinenizin yıkama programı sürerken aniden durmasına yol açabilecek pek çok neden olsa da bunlardan bazıları oldukça yaygın olarak görülmektedir.

Buna göre camasir makinesinde çalışma sırasında aniden durma gibi bir soruna yol açabilecek arızalar;

Kapı anahtarı arızası,Kapı kilidi arızası,Su giriş valfi arızası,Ana kontrol panosu arızası, Zamanlayıcı arızası,Şeklindedir. Bu parçalardaki arızalanmalar camasir makineniz çalışırken aniden durmasına ve programın takılmasına neden olur. esenyurt lg camasir makinesi servisi uzman teknikerleri, kullanıcıların bu konudaki çok yoğun şikayetleri doğrultusunda uzmanlıklarının da yardımıyla çok kısa zaman dilimleri içerisinde sorunun çözümlerini yerinde servis müdahaleleri ile sağlayabilmektedir.

camasir makinesi  arızaları

camasir makinesi su almıyor 

Hortumun bağlı olduğu çeşmede su olmadığı için.Hortum filtresi tıkalı olduğu için .Ventil arızalı olduğu için çalışmaz.Ana kart arızalı olduğu için.Beyin arızalı olduğu için.Deterjan kutusunun kanalları tıkalı olduğu için.Kapı kilidi arızalı olduğu için.Ventile giden kablolarda çıkmış ya da kopukluk olduğı için.Su seviye anahtarı arızalı olduğu için.camasir makinesinin herhangi bir parçasından elektrik kaçağı olduğu için.camasir makinesinin pompa motoru arızalı olduğu için.camasir makinesinin pompa motorunda tıkalı olduğu için.

camasir makinesinin su alması için arızalı olan parçanın tespit edilip değiştirilmesi gerekmektedir.  0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesine su dolar dolmaz boşalıyor.

Su tahliye hortumunun ucu, makineye göre çok alçakta veya yere düşmüş olabilir. Su tahliye hortumu uygun yüksekliğe yerleştirilmelidir.

camasir makinesi neden su boşaltmıyor 

camasir makinesinin pompa motoru arızalı olduğu için.camasir makinesinin pompa motoruna pislik kaçtığı için.camasir makinesinin ana kart arızalı olduğu için.camasir makinesinin beyin arızalı olduğu için.camasir makinesinin pompa motorunun hortumu tıkalı olduğu için.camasir makinesinin kazan hortumu tıkalı olduğu için.camasir makinesinin pis su gider hattı tıkalı olduğu için.

camasir makinesinin su boşaltması için arızalı olan parçanın tespit edilip değiştirilmesi gerekmektedir ,0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

esenyurt lg camasir makinesi servisi 

camasir makinesinin içine su dolmuyor

Bu durum birçok sebebe bağlıdır.Muhtemel Arıza Durumları,Emniyet ventilinde sorun olabilir.Ventile giden elektrik kablosu yerinden çıkmış olabilir.Anakart arızalı olabilir.Su seviye anahtarında sorun olabilir.Makine parçalarının birinde elektrik kaçağı olabilir.Pompa motorunda sorun olabilir.Pompa motoru tıkalı olabilir.

Bu durumlar ancak sorun yerinde görüldüğünde tespit edilebilir ve yaşanan soruna göre kullanıcı bilgilendirilerek gerekli işlemler yapılabilir. Bu arıza durumunda cihazın oluşturduğu arıza durumuna bağlı olarak cihaz yerindeyken de onarım yapılabilir, cihaz atölye şartlarında da onarıma alınabilir yani sökülerek götürülebilir.

Yalnız işlemlerin sadece uzman ekiplerce yapılması tavsiye edilir. Bu yüzden güvenilir ve profesyonel esenyurt lg camasir makinesi servisi  arayarak yardım almanız gerekir.

camasir makinesi deterjanı almıyor

camasir makinesi deterjan almıyor nedeni nedir diye düşünüyorsanız problemin kaynağına inmeniz gerekebilir. Arızanın nereden kaynaklandığını öğrenerek camasir makinenizin eski performansına kavuşmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Deterjan gözünde deterjan kalması veya bu bölgeye suyun ulaşamaması makinenin su giriş hortumundaki arızalardan kaynaklanıyor olabilir.Öncelikle su giriş hortumunun katlanıp katlanmadığını kontrol ederek doğru pozisyona almanız gerekiyor.Daha sonra hortumu ve su giriş filtresini temizlemek için makinenin arkasında bulunan su giriş hortumunu hem musluktan hem de makineden sökmelisiniz.Ardından ise hortumun makineye bağlandığı kısımdaki su filtresini çıkararak birikmiş kirleri bir fırça yardımıyla temizleyerek sorunun çözümüne bir adım daha yaklaşabilirsiniz.Bu uygulamayı yaparken muslukların kapalı olduğundan emin olmalısınız.

esenyurt lg camasir makinesi servisi 

Su giriş hortumunu ve filtresini temizlemenize rağmen deterjan haznesine yeterli su aktarımı sağlanamıyorsa problem haznedeki tıkanmalardan kaynaklanıyor olabilir.Deterjan haznesini yumuşatıcı gözünün üstünde yer alan renkli mandala bastırarak makineden ayırmanız gerekiyor.Haznede biriken kireç ve deterjan tortularını sert bir fırça yardımıyla temizledikten sonra makinede bulunan hazne yuvasının temizliğine geçebilirsiniz.Deterjan haznesinin girdiği bölümün tavanında yer alan su püskürtme kanallarında herhangi bir tıkanma varsa bir diş fırçası yardımıyla bu bölgeleri temizleyebilirsiniz.

Tüm çabalarınıza rağmen sorun ortadan kalkmadıysa makinenin ana kart, pompa filtresi veya su girişi ventili bölümünde arızalar meydana gelmiş olabilir. Bu gibi ciddi arıza durumlarında 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi neden sıkma yapmaz

camasir makinesinin ana kart arızalı olduğu için.camasir makinesinin beyin arızalı olduğu için.camasir makinesinin motoru arızalı olduğu için.camasir makinesinin motorunun kömürleri bittiği için.camasir makinesi su boşaltmadığı için.camasir makinesinin su seviye anahtarı arızalı olduğu için.camasir makinesinin Kayışı koptuğu için.camasir makinesinin motor rulmanları sıkışık olduğu için.camasir makinesinin kazan rulmanları sıkışık olduğu için.camasir makinesinin motor hattındaki kablo tesisatında arıza olduğu için camasir makinesinin içine çok fazla camasir atıldığı için.camasir makinesinin su boşaltma motoru arızalı olduğu için.camasir makinesinin motoruna enerji gitmediği için.camasir makinesinin motorunun tako bobini arızalı olduğu için.

esenyurt lg camasir makinesi servisi 

camasir makinesinin sıkma yapması için arızalı olan parçanın tespit edilip değiştirilmesi gerekmektedir, 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi Tambur dönmüyo

camasir makinesinin kazanının dönmemesi, sistemde çok ciddi bir kireç birikiminin söz konusu olmasından kaynaklı olabilir. Bunun dışında camasir makinesinin kazanının dönüşünü sağlayan makine motoru, camasir makinesi kasnak lastiği gibi parçalarda arıza meydana gelmesi durumunda camasir makinesinin kazanı dönüş yapamaz. Bu tip parçalarda arıza olup, olmadığının anlaşılabilmesi için bile mutlaka bu parçalara ve temel camasir makinesi çalışma prensibine ilişkin olarak bilgi sahibi olan kişiler tarafından kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. camasir makinesi kazan tamir servisi uzman ve sertifikalı teknisyenleri ile kullanıcıların bu konudaki ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesi su sızdırıyor

Makinenin arkasında yer alan su giriş hortumundan su akıyorsa hortum gevşemiş olabilir. Sağlığınıza veya eşyalarınıza zarar vermeyecek şekilde ortam uygunsa, arkada yer alan, makineye bağlandığı kısmı çevirerek sıkılaştırınız.

Öncelikle güvenliğiniz için makinenin fişini çekin. Makineye bağlanan kısmını sağa doğru çevirerek iyice sıkın. Sıkılaştırmak için farklı bir alet kullanmayın. Yeni bir program başlatarak test edin.

Tüm adımları denedikten sonra da sorun devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Çocuk kilidi aktif

Çocuk kilidi devreye girdiğinde ekranda ya bir anahtar sembolü ya da bir “CL” sembolü belirir ve camasir makinesinin tüm düğmeleri devre dışı kalır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için 3-5 saniye boyunca start butonuna basın. Bu sürenin sonunda bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü kaybolacak.

Bazı camasir makinelerindeki çocuk kilidini devre dışı bırakmanın bir diğer yolu ise “rpm” ve “tamamlandı” butonlarına aynı anda yaklaşık üç saniye basılı tutmaktır. Bu sürenin sonunda bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü kaybolacak.

esenyurt lg camasir makinesi servisi 

lg camasir  makinenizin gelişmiş bir dokunmatik ekranı varsa alt kısmında da bir anahtar sembolü ve “3 saniyelik” aydınlatmalı kare bir buton da olmalıdır. Butona üç saniye boyunca bastıktan sonra buton kararacak ve bir bip sesi duyacaksınız bu ses, çocuk kilidinin devre dışı bırakıldığı anlamına gelmektedir.

camasir makinesi titriyor ve hareket ediyor

Yıkama sırasındaki aşırı sarsıntı ve hareketlenme camasir makinenizde performans düşüklüğüne ve arızalara yol açabilir. Bunun birkaç farklı nedeni olabilir. Öncelikle camasir makinenizi kapasitesinin üzerinde doldurmayın. Havlu ya da nevresim gibi ağır parçaları tek başına yıkamayın. Bir parça camasir daha ekleyerek daha dengeli bir yıkama elde edebilirsiniz. Özellikle sıkma sırasında yüksek hızda dönen tamburdaki dengesizlik ya da aşırı yük, makinenizin titremesine neden olabilir.

Dengesiz Yük Kontrolü özelliği olan bir lg camasir makinesi kullanıyorsanız, makineniz tamburdaki dengesiz yükü otomatik olarak seçilen programda sıkma işlemini iptal etmek ya da daha düşük devirde sıkma yapmak gibi değişiklikler yapar. Böylece makine korunurken daha sessiz ve daha az titreşimli bir yıkama sağlanır. Sarsıntı ya da yürümenin bir diğer sebebi makinenin dengeli durmaması olabilir. Makinenizi yerleştirdiğiniz yerin engebeli olması ya da ayak ayarının doğru yapılmamış olması denge kaybına yol açar. Bir su terazisi yardımıyla makinenizin dengeli durduğundan emin olabilirsiniz. Ayak ayarını yaparak ya da durduğu yeri değiştirerek dengeyi sağlayabilir ve titremenin önüne geçebilirsiniz.

Bu önerileri uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesi neden yıkama  yapmaz 

camasir makinesinin ana kart arızalı olduğu için.camasir makinesinin beyin arızalı olduğu için.camasir makinesinin motoru arızalı olduğu için.camasir makinesinin motorunun kömürleri bittiği için camasir makinesinin su seviye anahtarı arızalı olduğu için.camasir makinesinin Kayışı koptuğu için.camasir makinesinin motor rulmanları sıkışık olduğu için.camasir makinesinin kazan rulmanları sıkışık olduğu için.camasir makinesinin motor hattındaki kablo tesisatında arıza olduğu camasir makinesinin içine çok fazla camasir atıldığı için.camasir makinesinin su boşaltma motoru arızalı olduğu için.camasir makinesi su almadığı için.camasir makinesi aşırı su aldığı için.camasir makinesinin motor kapasitörü arızalı olduğu için.camasir makinesinin termostatı arızalı olduğu için.camasir makinesinin tanburu sıkışık olduğu için.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesinin yıkama yapması için arızalı olan parçanın tespit edilip değiştirilmesi gerekmektedir 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi neden sesli calisir 

camasir makinesinin motor rulmanları arızalı olduğu için.camasir makinesinin kazan rulmanları arızalı olduğu için,camasir makinesinin kazan rulmanları keçesi patladığı için.camasir makinesinin yatay ve dikey amartisörlerinin arızalı olduğu için.camasir makinesinin içinde fazla camasir olduğu için.camasir makinesi dengede olmadığı için.camasir makinesinin suyu boşaltmayıp sulu sıkmaya geçtiği için.camasir makinesinin pompa motoru arızalı olduğu için.camasir makinesinin pompa motoruna pislik kaçtığı için.camasir makinesinin içinden herhangi bir parçanın kopup gövdeye vurduğu için.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesinin sesli çalışmaması için arızalı olan parçanın tespit   edilip değiştirilmesi gerekmektedir 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi neden ısıtma yapmaz

camasir makinesinin ana kart arızalı olduğu için.camasir makinesinin beyin arızalı olduğu için.camasir makinesinin rezistansı arızalı olduğu için.camasir makinesinin ısıtma rolesi arızalı olduğu için.camasir makinesinin termostatı arızalı olduğu için.camasir makinesinin rezistans sensörü arızalı olduğu için.camasir makinesinin su seviye anahtarı arızalı olduğu için.camasir makinesinin rezistansa giden kablolarda kopuk olduğu için.

camasir makinesinin ısıtma yapması için arızalı olan parçanın tespit edilip değiştirilmesi gerekmektedir  0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi neden temiz yikamaz

camasir makinesi ısıtma yapmadığı için.camasir makinesine çok fazla camasir atıldığı için.camasir makinesinin kazan ve hortumları kireçlendiği için.camasir makinesinin motoru tam devrinde dönmediği için.camasir makinesi az su aldığı için.camasir makinesinin deterjan kutusunun hortumları tıkalı olduğu için.camasir makinesinde kullanılan deterjanın son kullanma tarihi geçtiği için.

camasir makinesinin temiz yıkaması için arızalı olan parçanın tespit edilip değiştirilmesi gerekmektedir 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesi neden su akıtır

camasir makinesinin kazan hortumları delik olduğu için.camasir makinesinin deterjan kutusu delik olduğu için.camasir makinesinin kazan keçesini patlak olduğu için..camasir makinesinin kapak lastiği yırtık olduğu için.camasir makinesinin kazanı delik olduğu için.camasir makinesi aşırı su aldığı için.camasir makinesinin pompa motor contası arızalı olduğu için.camasir makinesinin deterjan kutusunun hortumları delik olduğu için.

camasir makinesinin su akıtmaması için arızalı olan parçanın tespit edilip değiştirilmesi gerekmektedir  0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi kapağından  su akıtıyor 

camasir makinenizin ön kapağından su sızıyor, kapak hareket ediyor veya kapanmıyor olabilir. Bu durumda, aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

camaşırlarınız, kapak ile kapak lastiği arasına sıkışmış olabilir, kontrol edin. Ardından ön kapağı “tık” sesi duyana kadar hafifçe ittirin ve yerine tam oturmasını sağlayın.

Makinenize camaşır yüklemesi yaptığınız ön kapağın etrafındaki lastik üzerinde, aralarda ve cam yüzeyde oluşabilecek kirlilik kapağın tam olarak kapanmamasına neden olabilir. Bu kısımların temizleyin.tüm adımları denedikten sonra da sorun devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesinin kazanı dönmüyor yada kazanı düştü 

camasir makinesinin kazanının dönmemesi, sistemde çok ciddi bir kireç birikiminin söz konusu olmasından kaynaklı olabilir. Bunun dışında camasir makinesinin kazanının dönüşünü sağlayan makine motoru, camasir makinesi kasnak lastiği gibi parçalarda arıza meydana gelmesi durumunda camasir makinesinin kazanı dönüş yapamaz. Bu tip parçalarda arıza olup, olmadığının anlaşılabilmesi için bile mutlaka bu parçalara ve temel camasir makinesi çalışma prensibine ilişkin olarak bilgi sahibi olan kişiler tarafından kontrollerin gerçekleştirilmesi gerekir. camaşır makinesi kazan tamir servisi uzman ve sertifikalı teknisyenleri ile kullanıcıların bu konudaki ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

camasir makinesi dönmüyor

camasir Makinesi Kazanı Dönmüyor sa  Ve Yalnızca Suyu Alarak Hiç Bir şey Yapmadan Bekliyorsa akla gelen ihtimal Makinemizin Motor Ve Kazan Arasındaki Kayışının Kopmuş Olma İhtimaldir, Kayışlar Kolay Kolay Kopmazlar Genellikle Kazana Birşey Sıkışması Durumunda Zorlanarak Koparlar Ve Elimizle Makinenin Kazanını Çevirmeye Kalktığımızdada Kazan Hiç Dönmez Yada Çok Zor Döner, Bu Durumda Kayış Atmış Yada Kopmuştur, Ama Kayışı Değiştirmekten Önce Kazan İyice Kontrol Edilmelidir Sıkışıklığa Neden Olan Sorunun Giderilmesi Gerekmektedir, Örneğin Kazana Kaçmış Bir camasirda Sıkışmaya Neden Olmuş Olabilir.

tüm adımları denedikten sonra da sorun devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

camasir makinesi su alıyor fakat çalışmıyor

camasir makinelerinin su alabilmesi ama yıkama yapamasının rastlanılan en büyük sebebi motor ve kazan arasında yer alan kayışın kopmuş veyahut bir sebeple zarar görmüş olmasıdır. Bu kayışlar kolay kolay kopan bir yapıya sahip değillerdir, ama kazana sıkışan bazı eşyalar kayışın zorlanarak kopmasına sebep olabilmektedir. Elinizle kazanı çevirmeye çalıştığınızda zorlanıyorsa kayışın kopmuş olması ihtimali akla gelebilir. Daha kesin bilgi için makinenizi sıkma programına alıp çalıştırabilirsiniz. Kayış kopmuş veya sıkışmış ise kazan dönmeyecek ve motor döndürebilmek için devir arttıracaktır. Bu esnada çıkan ses giderek yükselen bir ses olacaktır

esenyurt lg camasir makinesi servisi

Sorun Motorda Olabilir

camasir makinesi su alma işlemini gerçekleştiriyor ama buradan sonraki işlemlere geçemiyorsa sorunun motordan kaynaklanıyor olması da yüksek bir ihtimaldir. Günümüzde makinelerin motor cinsleri farklılık göstermektedir. Bazı makineler indüksüyon fırçası yani kömürlü motora sahipken bazı makineler manyetik motora sahiptir. Kömürlü motora sahip makinelerde yaşanan problemler motorun yanması veya motorda bulunan kömürlerin tükenmesiyle görülür. Kömür bitmesi ise daha çok 5 yılı aşmış makinelerde görülmektedir. Evde bulunan yoğun rutubet ise motorda bulunan kömürleri şişirebilir ve sıkıştırabilir. Manyetik motora sahip makinelerde ise ya direk motorun yanması ya da hareket kondansatörünün arızalanması makinenizin su almasına rağmen yıkama yapamamasına sebep olmaktadır.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

ariston camasir makinesi  kömürü degisimi

camasir makinesinin hiç tepki vermemesi durumunda birden fazla ihtimal söz konusudur. Bu ihtimaller arasında hangisinin camasir makinesinde mevcut olduğunun belirlenebilmesi için esenyurt lg camasir makinesi servisi  uzman teknikerleri tarafından kontrolde bulunulması gerekir. Yapılan kontrollerde camasir makinesinin çalışmaması motorundaki kömürün bitmiş olmasına bağlı olduğu tespit edilirse, yeni motor kömürü takılmaktadır. Bunun için camasir makinesinin altı açılarak burada bulunan motorun bağlantılarının yerinden sökülmesi gerekir.

Daha sonra motor içerisinde bulunan kömür haznelerine yeni motor kömürleri takılarak, soruna çözüm sağlanabilir. Bu işlemler teknik gereklilikler sebebi ile son derece hassas şekilde gerçekleştirilmelidir. Aksi halde camasir makinesinin motorunda çok daha yüksek maliyetli ve ciddi uğraşılar gerektirebilecek teknik arızalara neden olunabilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kalmamak için camasir makinesi motor kömürü değişimi işlemleri için profesyonel yardım alınması çok önemlidir. esenyurt lg camasir makinesi servisi  Profesyonel uygulamalarla camasir makinesinin kömürü sorunsuz bir şekilde değiştirilebilmektedir.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

Elektronik Kart Zarar Görmüş Olabilir

Bir diğer sebep ise camasir makinesinin motoruna komut gönderen elektronik kartın zarar görmüş olmasıdır. Bu zarar kartın yanması ile meydana gelebilmektedir. Eğer elektronik kart gerekli komutları gönderemez ise makine kazanı devreye giremez ve makine su almasına rağmen yıkama ve sıkma yapamaz.

camasir makinesinin motoru ile elektronik kartı arasında bağlantı sağlanamamasının bir diğer sebebi ise makinenin motoruna giden veya motordan elektronik karta giden kabloların çıkmış, hasar görmüş ya da kopmuş olmasıdır. Kabloların zarar görmesine ise kazanın dengesiz ve savrularak dönmesi sebep olabilir. Bu aynı zamanda makinenizin sıkma işleminde çok fazla ses çıkarmasına ve sarsılmasına da sebep olabilmektedir.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesi çok ses yapıyor, gürültülü çalışıyor,camasir makinesi sallanarak çalışıyor 

Sabit olmayan camasir makinesinde kuvvetli ihtimalle özellikle yüksek devir hızında çalışırken hareket problemleri olacaktır. Su terazisi kullanarak makinenin yere paralel olmasını sağlayın. Eğer sabit değilse, makinenin ayaklarını zemine göre ayarlayın ve yerine sabitleyin.

camasir makinesinin zemin üzerinde titremesi ve hareket etmesi gibi problemler makinenin kurulduğu yüzey ile ilişkilendirilebilir. Özellikle ahşap yüzeyler uygun değildir. camasir makinenizi ideal olarak sert bir zemin üzerine odanın en köşe noktasına kurun. camasir makinesinin hareket etmesini ve kaymasını önlemek için makinenizi nasıl kurmanız gerektiği hakkında esenyurt lg camasir makinesi servisi’nden daha fazla bilgi alın

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesinin beyin kart arızası esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesi çalışmıyor ise Ana Kart (Beyin) arızası olduğunu anlamazsınız aslında. Bu bir takım testlerden sonra ortaya çıkar. Ekranda hiç ışık yoksa anakart arızasından bahsedebilirizEğer Ekrandan elektrik var ve istediğiniz işlemi yapmıyorsanız bu da bir anakart arızasıdır.

Neden olur bu arıza dalgalı gelen elektrikten olur, böceklenmeden kaynaklı olur, herhangi bir hayvan girmiştir ondan olur, aşırı nemli ortamdadır oksitlenmiş olabilir. Birçok sebepten camasir makinesi beyin(anakart) arızalanmış diyebiliriz.camasir makinesi Ana kartın bireysel olarak müdahale etme şansınız yoktur.camasir makinesi ana kart (Beyin)’ ın arızalı olup olmadığını 2 şekilde anlarız.

camasir makinesinin ekranındaki harf ve rakamlardan ana kart arızasının olduğunu anlarız. camasir makinesi hata kodları ile,camasir makinesinin çalıştığında yaptığı ve yapmadığı işlemlerden anlarız,camasir makinesinin ekranında hiç bir ışık veya yazı yoksa.parazit kapasitörü yanmıştır,Beyin (ana kart) arızalanmıştır.

camasir makinesi program sırasında arada bir duruyor

camasir makinenizin yıkama yaparken aniden durmasına yol açabilecek karmaşık sistemi dolayısı ile birden fazla olasılık mevcuttur. camasir makinenizin yıkama programı sürerken aniden durmasına yol açabilecek pek çok neden olsa da bunlardan bazıları oldukça yaygın olarak görülmektedir. Buna göre camasir makinesinde çalışma sırasında aniden durma gibi bir soruna yol açabilecek arızalar;

Kapı anahtarı arızası,Kapı kilidi arızası,Su giriş valfi arızası,Ana kontrol panosu arızası,Zamanlayıcı arızası,

Şeklindedir. Bu parçalardaki arızalanmalar camasir makineniz çalışırken aniden durmasına ve programın takılmasına neden olur.esenyurt lg camasir makinesi servisi uzman teknikerleri, kullanıcıların bu konudaki çok yoğun şikayetleri doğrultusunda uzmanlıklarının da yardımıyla çok kısa zaman dilimleri içerisinde sorunun çözümlerini yerinde servis müdahaleleri ile sağlayabilmektedir.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesi suyu ısıtmıyor

camasir makineniz soğuk su ile yıkama yapıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.
Makinenizin ön kapak camına dokunarak suyun sıcaklığını anlamanız mümkün değildir. Bu durumu çözebilmek için makinenizin arka tarafında yer alan kirli su boşaltma hortumunu elinizle kontrol edin. Hortumun sıcak olması makinenizin sıcak suyla yıkama yaptığı anlamına gelir.

camasir makinesi aşırı derecede ısınıyor camasir makinenizin ısınma sorununu aşağıda sıralı bir şekilde yazacağım.

Termistör arızası

Elektronik kontrollü camaşır makinelerinin aşırı bir derecede ısınmanın en yaygın sebebi termistörün yanlış çalışmasıdır. Suyun sıcaklığını algılayamayan bir sensör. Makine ayarlanan su sıcaklığına kadar ısındığından, termistör bu bilgiyi kontrol kartına rapor etmektedir. Buna karşılık olarak, kontrol panosu ısıtmayı kapamak için ısıtıcı rölesine bir sinyal göndermektedir.  Fakat bazen termistör, oluşan ölçekten bozulmaya başlamıştır ve sıcaklığı doğru olarak ölçemeyecektir. Bu durumda, kireç çözücü madde kullanarak makineyi temizlemek yeterli olacaktır. Bazen ise, çoğu durumlarda, termistör tamamen çalışmaz olur, buda yandığının işaretidir.

Böyle durumlarda termistörün değiştirilmesi gerekmektedir. Yetkili servisi arayarak değişimini sağlamalısınız.

Isıtıcı rölesinde arıza  

Makineniz ayarlanan su sıcaklığına ulaştığında, termistör kontrol kartına bir sinyal vermektedir. Buna karşılık olarak, kart ısıtıcı rölesine ısıyı kapatması için bir sinyal iletmektedir. Fakat röle durumunda TENA çubuklar  ısıtma sinyale yanıt vermeyerek çalışmasına devam eder. Sonuç olarak da, su aşırı ısınıp ve kaynar. Isıtma sürekli olarak devam eder: yıkama zamanında durmaz ise, durulama esnasında bile su ısınacaktır. Bu da camasir makinesinin aşırı derecede ısınmasına neden olacaktır. Rölenin değişimi gerekir.

Termostat arızası

Eski tip makinelerin elektromekanik kontrolleri termostat ile iki işlev birleşir: suyun sıcaklığını belirleyip ısıtıcıyı kapatır. Bu durumunda termostat ısıtma sistemini kapanmıyor veya açılmıyor ise su aşırı ısınıyor ya da hiç ısınmaz. Aşırı ısınırsa da makinede aşırı ısınma yapacaktır

Elektronik modül arızası veya programcı

Bu arıza kontrol kartı sorunu olarak da bilinir ayrıca suyun aşırı ısınmasının yaygın bir sebebidir. Makinenin beyni, ısıtma sistemini kapanması için bir sinyal iletmez, bunun sonucunda da su kaynama noktasına kadar gelir veya tahta termostattan iletilen bilgileri yanlış bir şekilde yorumlayabilir ve suyun henüz istenen sıcaklığa ısıtılmadığına inanmaktadır. Sonuç  ise aşırı ısınmadır. Kontrol kartının değiştirilmesi gerekmektedir.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

Deterjan gözüne su doluyor

camasir makinesinin yumuşatıcı bölmesi, camasir makineniz yıkama programında camaşırlarınızın yumuşak ve etkileyici bir kokulara sahip olmasına yardımcı olmakta. Su ve deterjanın sertliğini kaldırıp, makineniz de yıkanmış bütün camaşırların yumuşak ve hoş kokulu olmasını sağlayan yumuşatıcı, her yıkama yaptığınızda kullanmanız gerekmektedir. camaşır makinenizin deterjan bölmesinde bir adette yumuşatıcı bölümü bulmaktadır. Seçtiğiniz yıkama programı ve yıkayacağınız camaşırın miktarına uygun seviyede yumuşatıcıyı buraya doldurabilirsini. Eğer yıkama programı sonra camaşır makinenizin deterjan gözüne su doluyor ise esenyurt lg camasir makinesi servisi’nden teknik yardım alabilirsiniz.

Camasir Makinesi Deterjan Bölmesinde Neden Su Kalır 

camasir makinenizde deterjan bölmesinde bulunan yumuşatıcı bölmesi su kalması sorunu birden fazla sebeplerden dolayı olmaktadır. camasir makinesi yumuşatıcı kısmında su kalması genel olarak deterjan bölmesinde ya da üzerinde bulunan su giriş delikleri tıkanık oluşmuş olabilir. camasir makinesinin yumuşatıcı kısmında yumuşatıcının tamamen gitmemesi ve yıkama sonrasında içinde su kalmasının sebebi olabilir. Böyle bir durumlarda yetkili servis teknikerleri, camasir makinenizin deterjan bölmesinin ortasındaki mavi parçaya bastırıp, yerinden çıkartıp, iyice temizlemenizi tavsiye etmektedirler. Bu işlem, camasir makinenizin deterjan haznesinde bulunan yumuşatıcı bölmesindeki su kalması şikayetinizi ortadan kaldırabilir. Fakat bu müdahale yetersiz kaldıysa çözüm için mutlaka yetkili servis elemanlarından destek almalısınız.

esenyurt lg camasir makinesi su pompası arızası 

camasir makinesini kendi elinizle sökmek için acele etmeden ve pompayı değiştirmeden önce, arızanın nedenini doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Sebebin hiç pompada olmaması çok olası, burada mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde anlamanız gerekiyor. Aşağıdaki şekilde devam ediyoruz.

İlk önce pompayı dinlemeniz gerekir.Gerekirse tahliye filtresini açın ve temizleyin.Tahliye hortumunu kontrol edin ve temizleyin.Pompa çarkının dönüşünü kontrol edin, sıkışma olabilir.Pompaya giden sensörleri ve temas noktalarını kontrol edin.

Bazı arızalar bir uzman tarafından değil, kulakla kolayca tespit edilebilir, bu nedenle kullanım sırasında camasir makinesine gidin ve dinleyin. Makine programa göre suyu tahliye etmeye veya doldurmaya başlayana kadar bekleyin. Pompa çalıyorsa, yoğun çalışmaya çalışın ancak su tanka girmezse veya pompa ses çıkarmazsa – hatanın lokalize olduğunu düşünün.

Tüm adımları denedikten sonra da sorun devam ederse 0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

esenyurt lg camasir makinesi servisi hizmeti vermekte olan servisimiz, garanti süresi bitmiş ancak daha sonra arıza yapmış olan camasir makinelerinin tamiri, bakımı ve onarımını hızlı ve ekonomik olarak yapmayı kendisine Prensip olarak belirlemiştir.

Makineniz arıza yaptıktan sonra yada arıza yapmaya başladığını fark ettiğiniz anda esenyurt lg camasir makinesi servisi teknik servisimizi arayarak şikayetinizi ilgili arkadaşa iletmeli ve teknisyen ekiplerimizle görüşerek ön bilgi vererek ilgili servis sürecini başlatabilirsiniz.

Makinenizin durumu öğrenildikten sonra tespit ve onarım için servis ihtiyacı olup olmadığına karar verilir. Hemen akabinde teknisyen arkadaşlarımız sizlerle irtibata geçerek sizlere ve ekiplerimize uygun olan ortak bir randevu zamanı belirlerler. esenyurt bölgesinin mahalle, cadde ve sokak ve numara olarak adres bilgilerinizi tam olarak bildirmeniz durumunda ekiplerimiz belirtilen randevu zamanından önce tekrar sizleri arayarak servisin sizin için yola çıkar.

esenyurt lg camasir makinesi servisi

Bu esnada eğer akıllı telefon kulanıyor iseniz teknik ekiplerimize yada adres randevunuzu alan arkadaşımıza konum paylaşımı yapmanız servis süresini hızlandıracak ve verilmiş olan randevu saatine en yakın bir sürede sizlere ulaşmış olacaklardır.

Teknik ekiplerimiz adresinize ulaşıp ilk keşif kontrolünü yaparlar ve ilk tespit sonucunda arızadan tam emin olabilmek için daha detaylı kontrol yapabilir.

Bu tespit yapıldıktan sonra, sizlere camasir makinesi arızasının ne olduğu, hangi parçanın tamir yada değişim yapılması gerektiğini ve bu işlemlerin en ekonomik şekilde kaç tl’ye çıkabileceğini sizlere bildirecektir.

Eğer ilgili arızanın yedek parçası ekiplerimizin yanında mevcut ise onarım hemen anında yapılacaktır ve kontrol edilip sizlere teslim edilecektir. Ancak mevcut arızanın yedek parçası hazırda mevcut değil ise ya sizlere randevu günü verilecektir. Yada makineniz atölyeye götürülmek üzere alınacak ve atölyemizde tamiratı ve kontrolü yapıldıktan sonra sizlerle tekrar randevu yapılır. Uygun ve anlaşılan gün ve saatte esenyurt lg camasir makinesi servisi cihazınızı teslim eder.

esenyurt lg camasir makinesi servis numarası

Diğer Servislerden Farkımız : Güler yüz,Profesyonel uzman kadro,Kapıda ödeme kolaylığı,Güvenilir tecrübeli hizmet,Gün içerisinde servis imkânı esenyurt lg camasir makinesi servisi olarak hızlı ve ekonomik servis anlayışı ile hizmetinizdeyiz.0 212 881 25 55  numaralı esenyurt lg camasir makinesi servisi arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin

ETİKETLER :esenyurt lg camasir makinesi servis numarası,esenyurt lg yetkili servisi,esenyurt hotpoint yetkili servisi,esenyurt whirlpool yetkili servisi,esenyurt lg hotpoint yetkili servisi,esenyurt lg camasir makinesi yetkili servisi,esenyurt lg camasir makinesi tamir servisi,esenyurt lg camasir makinesi özel servisi,esenyurt lg camasir makinesi tamircisi,esenyurt lg camasir makinesi teknik servisi,esenyurt lg camasir makinesi tamir,camasir makinesi su alıyor fakat çalışmıyor ,camasir makinesi şu almıyor ,camasir makinesinin kapağı açılmıyor yada kapanmıyor ,camasir makinesi su boşaltmıyor ,camasir makinesi çok ses yapıyor, gürültülü çalışıyor ,camasir makinesi sallanarak çalışıyor ,camasir makinesi kapağından yada altından su akıtıyor ,camasir makinesinin kazanı dönmüyor yada kazanı düştü ,camasir makinesinin kartı (beyni) yada pompası arızalandı ve çalışmıyor,

esenyurt lg camasir makinesi servisi

camasir makinesinin motoru çalışmıyor ,camasir makinesi açılmıyor,Program başlamıyor,camasir makinesi dönmüyor,camasir makinesi içindeki suyu tahliye etmiyor,camasir makinesinin içine su dolmuyor,camasir makinesi deterjanı almıyor,Çocuk kilidi aktif,Filtre tıkalı,camasir makinesi sızdırıyor,Tambur dönmüyor,Kapak açılmıyor veya kapanmıyor,camasir makinesi titriyor ve hareket ediyor,camasir makinesi program sırasında arada bir duruyor,camasir makinesi garip bir ses çıkarıyor,camasir makinesi suyu ısıtmıyor,camasir makinesi aşırı dolu,camasir makinesi aşırı derecede ısınıyor,Deterjan gözüne su doluyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?